Ana Sayfa»Genel»Anka Teması İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Anka temasının bilinmeyenleri ve merak edilenlerini birkaç soru altında topladım. Bu başlıklara dilerseniz bakalım.

Sorular

 1. Anka temasında hangi özellikler yer alıyor?
 2. Anka teması keyi alırken nelere dikkat edilmeli?
 3. Anka teması nasıl kurulur?
 4. Kategorilerim menüye sığmıyor, ne yapmalıyım?
 5. Giriş / Kayıt özelliğini açtım, ancak giriş yaparken şifrem hatalı diyor, ne yapmalıyım?
 6. Anka teması WP 5 ile uyumlu mu?
 7. Anka teması hızlı bir tema mı?
 8. Anka temasında istediğim değişiklikleri yapabilir miyim?
 9. Anka tamamen ücretsiz mi?

Cevaplar

 1. Anka temasında bulunan özellikler aşağıdaki gibidir:
  1) Mobil İçin Farklı Tasarım
  2) Sınırsız Renk Seçeneği
  3) Gelişmiş Yazı Beğeni
  4) Yorum Puanlama
  5) 15 Adet Bileşen
  6) Hava Durumu
  7) Lazy Load
  8) Slider
  9) Mega Menü
  10) Açılır Menüler
  11) İlginizi Çekebilir,
  Yazarlar, Sosyal Medya vb.
  12) Reklamlı Resim Galerisi
  13) Bileşen Kısıtlama Sistemi
 2. Anka teması keyi alırken kendi domaininizi yazın. Alt klasörleri domain kısmına yazmayın, ama alt domain ise (blog.sitem.com şeklinde ise) belirtmelisiniz. http veya https olması, www. yazıp yazmamanız fark etmiyor. Ancak büyük küçük harfe duyarlı olduğundan tüm harflerin küçük yazılmış olmasına dikkat edin. Kendinize ait olmayan domainleri, keygeni çözmek vb. için denemeyin. Keygen zor algoritmalarla yazıldı, kırılması zor.
 3. Anka temasını FTP’den kurmanızı tavsiye ederim. Bazı siteler 2MB ve fazlası temayı kabul etmeyebiliyor, bu yüzden. Temayı FTP veya Görünüm > Temalar Tema Yükle kısmından yükledikten sonra yapmanız gerekenler:
  Keyi wp-admin sol menüsünde aşağıda bulunan Tema Ayarlari’nda Lisans sekmesine giriyorsunuz. Sonrasında bir kereliğine Görünüm > Bileşenler kısmına girip, Demoyu Yükle! butonuna tıklayınız. Ardından sayfa yenilenecek, temanın bileşenleri sitemdeki gibi yüklenecektir. Daha sonra bileşenlerin ince ayarlarını yapabilirsiniz.
 4. Kategorilerinizi iç içe düzenleyebilirsiniz. İç içe düzenlediğiniz taktirde Mega menü ayarları da Tema Ayarlari’nda açılacaktır.
 5. Şifrenizi yanlış girmediyseniz büyük ihtimalle captcha eklentisi kullanmaktasınız. FTP programı ile plugins klasöründeki bu eklentiyi tespit edip kaldırmanız yeterli olacaktır.
 6. Anka teması Gutenberg dahil olmak üzere WP 5 ile uyumludur.
 7. Anka teması gereksiz kodlardan arındırılmış, Lazy Load ile, resim optimizesi ile, ilk yüklemede hızlı bir temadır. Buna ek olarak kod bilginiz varsa resim kalitesini functions.php kodlarından daha da düşürebilirsiniz.
 8. Anka temasının %90’ı açık kaynak kodludur. Ancak functions.php’nin sonunda bir kısım şifreli yerler vardır. Bu şifreli kısma dokunmanızı tavsiye etmem, çünkü orayı çözemedikten sonra yapacağınız bir silme işlemi temada çok önemli problemlere sebep olacaktır, kullanılamaz hale getirecektir. En altta çok küçük ve şık durduğunu düşündüğüm bir imza bulunuyor. Bu imzayı kaldırabilirsiniz, ancak imzayı kaldırmak temanın genel olarak bilinirliğini azaltacağından bana olumlu bir katkısı yok, aksine. İlla ki kaldıracaksanız bari CSS’ten gizleyin ki kodda görünsün hiç olmazsa.
 9. Anka temasına, tek domain için süresiz key verilmektedir. Birden fazla domain için lütfen fahrettinkardelen@hotmail.com veya r10 onur89tr nickimden bana ulaşın. Birden fazla domain için her domain 60₺’dir.
Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
Sinirlendim
😥
0
Üzüldüm
👎
0
Beğenmedim
👍
0
Beğendim
😆
0
Çok Güldüm
😱
0
Şaşırdım
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Kategori Seçiniz
GenelDeneme 3
Genel
iframe’niz Yalnızca Kendi Websitenizde Çalışsın
 • 3 saat Önce
Bugün yeni edindiğim bir tecrübeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir iframe kodladınız, ve kendi websitenizden başka sitede çalışmasını istemiyorsunuz. O zaman vereceğim kod tam size göre. iframenizin kodları aşağıdaki gibi olmalı. <!DOCTYPE html> <html> <head> <meta charset=”utf-8″> </head> <body> <div class=”EnUstDiv”> İçeriğimiz </div> <script type=”text/javascript”> function removeElementsByClass(className) { var elements=document.getElementsByClassName(className); while(elements.length>0){elements[0].parentNode.removeChild(elements[0]) } } var domainadi=window.parent.location.hostname; domainadi.replace([“//”,”//”,”/”,”www.”],””); […]
 Yorum Yok •  1